Finał OKWB w Niepokalanowie

W dniach 10-11 czerwca w Niepokalanowie odbył się finał 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Konkurs obejmował zagadnienia z Księgi Sędziów oraz Dziejów Apostolskich.

Do etapu pisemnego przystąpiło 121 uczniów szkół średnich z całej Polski. Naszą diecezję reprezentowali zwycięzcy etapu diecezjalnego: Krzysztof Cieszkowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie, Natalia Kozak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim oraz Iga Bielecka z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Stalowej Woli.

Finał OKWB w Niepokalanowie   Archiwum prywatne

Pierwszego dnia, po Eucharystii, odbył się etap pisemny. Następnie młodzi uczestnicy obejrzeli film "Powołany 2" oraz spotkali się z jego twórcami. Drugiego dnia młodzież miała okazję zwiedzić Niepokalanów, miejsce życia i posługi św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika z Oświęcimia. Po nabożeństwie Słowa Bożego siedmiu uczestników z największą liczbą punktów rywalizowało w etapie ustnym.

Reprezentanci naszej diecezji uzyskali tytuł finalistów 28. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

« 1 »