Wyróżnienie za mauzoleum

Filip Tracz, uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, otrzymał wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Ocalić od zapomnienia - II wojna światowa w naszym regionie".

"Ocalić od zapomnienia - II wojna światowa w naszym regionie" to konkurs zorganizowany przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

- Jego celem jest zachęcenie uczestników do poznania historii lokalnej, w szczególności związanej z 85. rocznicą wybuchu II wojny światowej i losami polskich obywateli podczas okupacji. Zadaniem uczestników było przygotować pracę składającą się z maksymalnie czterech zdjęć oraz informacji tekstowej o przesłanych zdjęciach - poinformowała Anna Brak z RCEZ w Nisku.

Wyróżnienie za mauzoleum

Prac Filipa dotyczyła mauzoleum znajdującego się na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli. Opiekunem merytorycznym ucznia była nauczycielka historii Anna Brak. Filipa wspierał i pomagał mu w pracy kolega z klasy Norbert Sulik.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w siedzibie Archiwum Państwowego w Rzeszowie. - Cieszymy się bardzo, że uczniowie naszej szkoły, która przecież ma profil techniczny, mogą realizować swoje dodatkowe, artystyczne pasje i zainteresowania i to z sukcesami. Filipowi gratulujemy wyróżnienia - dodał Wacław Piędel, dyrektor RCEZ w Nisku.

« 1 »