Stalowa Wola. Uwolnij książkę

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli włączyła się w Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek.

Do 15 czerwca będzie można ze specjalnego regału zabrać książkę, a po jej przeczytaniu - zwrócić. Można także od razu przynieść książkę, odłożyć na półkę, a w zamian wziąć inną. Regał z bookcrossingowymi książkami stoi tuż przy wejściu do Biblioteki Głównej.

Święto Wolnych Książek to coroczne wydarzenie, które promuje dzielenie się książkami i czytelnictwo. Głównym jego celem jest „uwolnienie” jak największej liczby książek oraz zachęcenie ludzi do dzielenia się radością płynącą z czytania. Święto ma swoje korzenie w roku 2003 i, z biegiem lat, zyskało na popularności.

Stalowa Wola. Uwolnij książkę

- Święto Wolnych Książek stanowi wyjątkową okazję dla wszystkich miłośników literatury do wzięcia udziału w przemarszach, happeningach i innych wydarzeniach kulturalnych. Mają na celu podkreślenie znaczenia książek i czytania w naszym życiu. To doskonała okazja, aby książki mogły krążyć z rąk do rąk i były czytane przez jak najszersze grono odbiorców. Świętujmy więc razem radość czytania - zachęca Beata Życzyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.

« 1 »