Stalowa Wola. Wskażą książki, które lubią

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli przystąpiła do akcji Ogólnopolskie Wybory Książek.

Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży. To oni  wybiorą najbardziej ciekawe i interesujące książki, które przeczytali w ciągu ostatnich dwóch lat.

Zasady są proste. Każdy uczestnik głosowania może wskazać od 1 do 3 ulubionych tytułów na specjalnie w tym celu przygotowanych kartach do głosowania. Głosowanie zaczyna się dziś i  potrwa do 15 czerwca. Urny do głosowania znajdują się w Bibliotece Głównej oraz filiach nr 1 i 2. Po zakończeniu wyborów głosy zostaną przeliczone, a wyniki przekazane organizatorom akcji.

Stalowa Wola. Wskażą książki, które lubią

- Chcemy poznać preferencje naszych młodych czytelników. Zebrane wspólnie dane od kilkuset tysięcy dzieci z całej Polski będą największymi badaniami czytelniczymi w historii. Chcemy, by środowisko bibliotek miało realny wpływ na ogólnopolską dyskusję na temat zmiany kanonu lektur i roli bibliotek w ramach reformy edukacji. Myślimy również, że taka akcja to dobry pomysł, aby promować nasze biblioteki wśród lokalnej społeczności jako miejsca aktywne, zaangażowane, słuchające potrzeb uczniów, stworzone, by być dla nich komfortowym azylem. Taka akcja to również sposób na promocję czytania książek wśród dzieci i młodzieży. Takich, jakie lubią, bez zmuszania, pouczania i moralizatorskiego tonu starszych pokoleń - wyjaśnił Tomasz Gotkowski z MBP w Stalowej Woli.

Organizatorem akcji Ogólnopolskie Wybory Książek są Wydawnictwo Sukurs Wasilewski, Sp.j.  z Fundacją dla Bibliotek.

« 1 »