Stalowa Wola. Festiwal Wynalazków

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli zaprasza entuzjastów nowych technologii i innowacyjnych pomysłów.

Festiwal Wynalazków to trzy dni pełne edukacji, rozwoju i inspiracji.

-  Pierwszy dzień, 24 maja, skupi się na perspektywach zawodowych młodych talentów.  W ramach Modułu Kariera w samym sercu muzeum powstanie miasteczko uniwersyteckie, będące platformą, na której szkoły ponadpodstawowe i uczelnie wyższe zaprezentują swoje propozycje. To także okazja dla uczniów i absolwentów szkół średnich do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną w jednym miejscu - zachęca Jowita Przepadło z Muzeum COP w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Festiwal Wynalazków

Sobota to dzień intensywnych dyskusji i dzielenia się wiedzą. Na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbędzie się challenge, którego zadanie to wymyślenie przez uczestników nazwy dla Akceleratora Przemysłowego ARP. Nagrodą jest 2000 zł. Odbędzie się również konferencja interdyscyplinarna pt. „Innowacje w Energetyce”, która zgromadzi ekspertów oraz pasjonatów w dyskusji o najnowszych trendach i możliwościach w sektorze energetycznym.

Niedziela,
 26 maja, to z kolei dzień dla rodzin. W Muzeum COP odbędzie się wtedy piknik edukacyjny, łączący rozrywkę z nauką. Dla najmłodszych oraz ich opiekunów przygotowany został bogaty program atrakcji, warsztatów i pokazów, w tym rodzinny konkurs pn. „Poznaj Bohaterów COP-u”, który sprawdzi wiedzę uczestników o historii i osiągnięciach Centralnego Okręgu Przemysłowego.

 

 

« 1 »