Dzień Matki w Radomyślu nad Sanem

Z okazji Dnia Matki, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem zaprasza na wyjątkową Mszę św. w niedzielę 26 maja o godz. 14. To szczególne wydarzenie będzie okazją do wspólnej modlitwy za nasze mamy, aby wyrazić im wdzięczność za ich trud, poświęcenie i miłość.

Podczas Mszy św. wierni będą modlić się przez wstawiennictwo Matki Bożej, prosząc o potrzebne łaski, zdrowie oraz siły dla wszystkich mam. W modlitwach uwzględnione będą także prośby o odwagę i wytrwałość w pokonywaniu codziennych trudności, z którymi mamy muszą się mierzyć. Po Mszy św. odbędzie się koncert akordeonowy dedykowany mamom. To muzyczne wydarzenie, pełne emocji i wzruszeń, będzie doskonałym dopełnieniem duchowego świętowania – zapowiada proboszcz ks. Witold Szczur.

Plakat wydarzenia.   Plakat wydarzenia.
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem

W ramach przygotowań do tego dnia, w kościele dostępne będą specjalne laurki dla mam. Można je również pobrać ze strony internetowej sanktuarium.

– Każda laurka jest podzielona na dwie części – jedną z nich podpisujemy swoim imieniem i wręczamy lub wysyłamy mamie, druga część z wpisanym imieniem mamy zostaje złożona w sanktuarium na bocznych ołtarzach przed obrazami Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia. W czasie modlitwy wiernych wymienione zostaną imiona wszystkich mam, które polecamy modlitwie. Mamy, które zmarły, będą polecane miłosierdziu Bożemu – wyjaśnia proboszcz.

Jak dodaje, to wyjątkowe wydarzenie będzie nie tylko okazją do modlitwy, ale także do wyrażenia wdzięczności i miłości wobec naszych mam. – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia staje się miejscem, gdzie wspólnie możemy celebrować ten ważny dzień, oddając hołd mamom i dziękując im za ich nieoceniony wkład w nasze życie – podkreśla ks. Witold Szczur.

Więcej informacji na temat uroczystości można znaleźć na stronie internetowej sanktuarium: sanktuariumradomysl.pl.

« 1 »