Nowy numer 21/2024 Archiwum

Sandomierska Caritas przygotowała wakacyjną ofertę dla dzieci

Szlakiem Rodziny Ulmów z Markowej - pod takim hasłem odbędą się półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży organizowane przez diecezjalną Caritas.

W tym roku półkolonie odbędą się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym "Radość Życia" w Sandomierzu. Zaproszone są na nie dzieci i młodzież w wieku 8-12 lat. Pierwszy turnus odbędzie się w dniach od 1 do 12 lipca, drugi od 15 do 25 lipca. Każdy turnus przyjmie około 40 uczestników.

Oprócz atrakcji turystycznych i podnoszenia sprawności fizycznej, program półkolonii przewiduje rozwijanie postawy chrześcijańskiego zaangażowania oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy za siebie i innych. Na każdym z turnusów obecna będzie wykwalifikowana kadra nauczycielska.

Natalia Grochowina, rzecznik prasowy Caritas Diecezji Sandomierskiej podkreśla, że proponowane wydarzenia oferują niepowtarzalną okazję dla młodych uczestników do poznania historii, kultury i dziedzictwa błogosławionej rodziny Ulmów. - Podczas półkolonii dzieci będą miały okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach edukacyjnych, spotkaniach integracyjnych oraz wycieczkach tematycznych, które pozwolą im zgłębić historię i życie tej wyjątkowej rodziny. Dodatkowo, nasz program uwzględnia również aktywności rekreacyjne, zabawy oraz wiele innych atrakcji, które zapewnią dzieciom niezapomniane wakacje pełne radości i nauki - dodaje.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie https://sandomierz.caritas.pl/wpis/2532 lub pod numerem telefonu 15 644 55 86 wew. 355.

Zapisy trwają od 13 maja.

« 1 »