Nowy numer 21/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Zbliża się Noc Muzeów

Z tej okazji Muzeum Regionalne przygotowało wyjątkowe wystawy w swoich oddziałach.

W jego głównej siedzibie - przy ul. Sandomierskiej - otwarta zostanie na przykład nowa wystawa czasowa pt. "Roztoczańsko-podkarpackie wizje natury", która prezentuje prace członków Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

- Oprócz zwiedzania wystaw będzie też okazja do wysłuchania dwóch plenerowych koncertów. Miłośnicy bossa novy, rumby i salsy mogą wysłuchać koncertu formacji Iza & Latynoscy Brothers. Maciej Łyszkiewicz skomponował 10 utworów, do których piękne teksty napisała Iza Kowalewska. To opowieści o niewyczerpanych tematach: miłości, rozstaniach, szalonych tańcach i uniesieniach. To powrót do dawnych szlagierów i melodyjnych refrenów. Dla fanów muzyki klasycznej w nowych, żywiołowych aranżacjach nie może zabraknąć koncertu Jelonka. To w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo-metalowym towarzystwie gitar i perkusji. Wśród jego przeróbek znajdziecie dzieła takich kompozytorów, jak: Vivaldi, Paganini, Chopin, Chaczaturian, Rossini i innych klasyków, a także utwory Jimiego Hendrixa czy Boney M - zaprasza Magdalena Wielogocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Zbliża się Noc Muzeów

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny z wyjątkiem Muzeum COP. Tam trzeba będzie zapłacić symboliczną złotówkę.

Do tegorocznej edycji Nocy Muzeów dołączają także Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli, Galeria Spółdzielczego Domu Kultury, a także Automobilklub Stalowa  Wola oraz Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

« 1 »