Nowy numer 20/2024 Archiwum

Elektrośmieci dla misji

Kolejne kilogramy starych telefonów, tabletów i baterii zostały przekazane do Fundacji Missio Cordis w ramach projektu "Zbieram to w szkole" realizowanego przez Szkolne Koło Caritas przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Tym razem otrzymaliśmy wsparcie parafii Ćmielów i Szewna, bo tam licealiści w okresie Wielkiego Postu zorganizowali kolejną już zbiórkę elektrośmieci. To właśnie dzięki temu, że do szkoły uczęszcza młodzież z różnych parafii, możemy realizować akcję w różnych miejscach. Bardzo dziękuję księżom proboszczom za otwartość i umożliwienie realizacji przedsięwzięcia - poinformował ks. Stanislaw Gurba, koordynator projektu.

Elektrośmieci dla misji  

 Surowce zostały posegregowane i wysłane do fundacji. Następnie trafią do firm recyklingowych, a pozyskane środki pieniężne zostaną przekazane na budowę studni w krajach misyjnych. Natomiast szkołom, które biorą udział w projekcie, przyznawane są punkty, które potem można wymienić na drobne nagrody. 

- Nasze liceum w tym roku szkolnym zdobyło już ponad 30 tys. punktów i znajduje się obecnie na 15. miejscu wśród 304 placówek edukacyjnych w Polsce zaangażowanych w projekt. W zeszłym roku otrzymaliśmy tytuł "Szkoła z misją". W tym roku z pewnością sukces zostanie powtórzony - dodał ks. Stanisław.

Liceum za zbiórkę w roku szkolnym 2022/2023 otrzymało 31 271 pkt i znalazło się na 1.6 miejscu z 1773 placówek z całej Polski zarejestrowanych w projekcie. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy