Nowy numer 15/2024 Archiwum

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Tarnobrzegu

Dominikanie z Tarnobrzega zapraszają do swojej parafii Wniebowzięcia NMP na wydarzenia związane z obchodami Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Bracia Dominikanie zapraszają na pokazy Ostatniej Wieczerzy VR w ramach "Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości", które odbędą się w sobotę i niedzielę 6 i 7 kwietnia w Domu Katechetycznym przy parafii ul. Kościuszki 2. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja na stronie: https://miejsceslowa.bookero.pl/

- Zakładając dedykowane okulary VR, odbiorca jest w stanie poczuć się, jakby był obecny w wieczerniku razem z Panem Jezusem i apostołami. Film jest interpretacją wydarzenia historycznego tworzącą most między światem współczesnym a tym, w którym rozgrywała się Ewangelia. Scenografia jest dziełem rekonstrukcji opartej na wiedzy biblistów i historyków. Polecamy gorąco! Wstęp wolny - zaprasza przeor o. Mikołaj Walczak OP.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na: www.miejsceslowa.pl

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Tarnobrzegu  

Dominikanie zapraszają również na nieszpory, które poprowadzą w sobotę 6 kwietnia o godzinie 19, a zaraz po nich na koncert organowy w wykonaniu Mariusza Rysia, cenionego organisty. Wśród wykonanych utworów znajdą się kompozycje Jana Sebastiana Bacha oraz Cesara Francka.

Ponadto w niedzielę 7 kwietnia w Muzeum Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu o godz. 17 odbędzie się otwarcie wystawy pt. "W 120. rocznicę pierwszej koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Dzikowskiej".

Dni Kultury Chrześcijańskiej w Tarnobrzegu   Harmonogram wydarzeń w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej.
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy