Po roku intensywnej renowacji Ogród Jordanowski jest już otwarty.
Ten wyjątkowy dla stalowowolan park, do niedawna jeszcze bardzo zaniedbany, teraz stał się oazą przyjazną dla wszystkich.
- Naszym celem było zapewnienie warunków sprzyjających nie tylko kreatywnej zabawie, ale i aktywności fizycznej oraz odprężeniu. A wszystko to w przyjaznym, estetycznym i zdrowym otoczeniu zastanej oraz nowej zieleni - powiedział Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.
Park jest pełen atrakcji. Są oczywiście huśtawki, ale także wieża o wysokości
W części wschodniej parku znajdziemy zaciszny zakątek z grządkami, wokół którego rosną jagody, poziomki i borówki. Plus strefa sportu z urządzeniami do gimnastyki i siłownią.
- W centralnej części parku znajduje się natomiast tężnia solankowa, uzupełniona drewnianą pergolą. Wypoczynkowi w tej strefie z pewnością będzie sprzyjał dźwięk ruchomej wody - tuż obok tężni znajduje się bowiem fontanna posadzkowa. Park wypełniliśmy oszczędnymi w formie i spójnymi estetycznie ławkami, leżakami, latarniami. Dodatkowo, znajdują się tu dwa zdroje wodne, które zapewnią ochłodę w upalne letnie dni - dodał Lucjusz Nadbereżny.
Większość alejek została wykonana z kostki kształcie cegiełki, ułożonej we wzór podwójnej jodełki. Nie zapomniano również o renowacji oryginalnego ogrodzenia.
Ogród Jordanowski jest pełen zieleni. Są tu 34 nowe drzewa (sosny, klony, grusze, jarzęby, dęby, kwitnące na różowo wiśnie), ponad
Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli Stanisław Sobieraj podkreśla znaczenie Parku Jordanowskiego dla mieszkańców Stalowej Woli jako miejsca kultowego dla wielu pokoleń.
- W sercu Stalowej Woli, na przestrzeni lat, Park Jordanowski był miejscem, gdzie rodziły się dziecięce radości, a dorośli odpoczywali od zgiełku codzienności. Niestety, w ostatnich latach zapomnienia i braku inwestycji, park ten stracił swój dawny blask. Dziś przywracamy radość i uśmiech do tego miejsca - powiedział Stanisław Sobieraj Modernizacja parku kosztowała ponad 7,6 mln złotych, w tym 4,5 mln zł to pomoc z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, a prawie 1,3 mln z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.