Nowy numer 15/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Nowocześnie i ekologicznie

Stalowa Wola wspólnie z gminami Pysznica i Zaleszany otrzymała ponad 67 mln zł na realizację komunikacyjnego projektu, który będzie kosztował ok. 93 mln zł.

Konkurs na projekt został rozstrzygnięty w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Konkurs i wielka dotacja, która trafia do Stalowej Woli, najlepiej udowadniają, że dzisiaj wizja, kompetencje, praca, dobrze przygotowany, merytoryczny wniosek, a jeszcze - co bardzo istotne - wniosek, który łączy, współpracuje z gminami, on dzisiaj jest premiowany - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

W samej Stalowej Woli za uzyskane pieniądze kupionych zostanie m.in. 5 autobusów elektrycznych i wybudowana będzie nowa autobusowa zajezdnia. - Miasto realizuje swój wielki plan zmiany komunikacji publicznej tak, aby do 80 proc. taboru komunikacji miejskiej składało się z autobusów elektrycznych, supernowoczesnych, wysoko jakościowych, ekologicznych, a jednocześnie również tańszych. Dziś robimy kolejny krok do osiągnięcia tego celu - dodał prezydent.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy