Nowy numer 15/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Zielona rewolucja

W samym centrum Stalowej Woli, przy zbiegu Alei Jana Pawła II i ul. Komisji Edukacji Narodowej, rozpoczęły się zielone nasadzenia na szeroka skalę.

Nowe zielone kompozycje będą składać się z wielu warstw roślinności - od wysokich drzew, po średnie i niższe krzewy osłonowe, kwitnące w różnych porach roku.

Na czerech wyspach wokół  ronda zostanie nasadzonych ponad 200 dużych drzew różnych gatunków. Będą to drzewa wysokie, ale smukłe, żeby spełniać bardzo rygorystyczne przepisy związane z organizacją ruchu, aby nie zasłaniały widoczności i były bezpieczne.  

Stalowa Wola. Zielona rewolucja

Akcje nasadzeń nie ograniczą się jedynie do centralnej części miasta. W najbliższych tygodniach w Stalowej Woli zostanie posadzonych blisko 500 nowych drzew i tysiące krzewów. Swój wygląd zmieni też Ogród Zucha przy parafii pw. Opatrzności Bożej, Ogród Jordanowski, podwórka przy ulicach Popiełuszki 41, Ofiar Katynia, Hutniczej czy Popiełuszki-Staszica.

- Stalowa Wola od początku, jak powstawała, była projektowana jako zielone ogrody i my jako samorząd Stalowej Woli chcemy wrócić do tej tradycji. Stalowa Wola chce być miastem ekologicznym, zielonym, miastem-ogrodem - powiedział przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj. 

Stalowa Wola. Zielona rewolucja

Tylko w tym roku planowane jest nasadzenie w Stalowej Woli 2000 nowych drzew.  

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy