Nowy numer 20/2024 Archiwum

Ulanów. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

Centrum takie powstanie w byłym internacie liceum w Ulanowie.

Adaptacja internatu do nowych potrzeb kosztowała blisko 2,5 mln złotych. Powiat niżański otrzymał na ten cel ponad 1,5 mln złotych z programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” ministra rodziny i polityki społecznej. Reszta to wkład własny samorządu.

Ulanów. Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne

Budynek po byłym internacie w Ulanowie został w pełni dostosowany do potrzeb osób dorosłych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, które zostaną objęte zarówno dzienną, jak i całodobową opieką przez 7 dni w tygodniu. Centrum pomieści 14 uczestników, w tym 4 na pobyt dzienny i 10 na pobyt całodobowy.

Ulanów. Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne

Budynek został w pełni umeblowany oraz wyposażony w windę wewnętrzną i podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Wykonano również zadaszoną altanę z ławkami i stołami oraz z betonowym grillem.

Ulanów. Centrum Opiekuńczo – Mieszkalne

- Dzięki realizacji tej inwestycji powiat niżański zapewni osobom dorosłym z niepełnosprawnościami miejsce do niezależnego, samodzielnego oraz godnego funkcjonowania przy jednoczesnym zapewnieniu im potrzeb zdrowotnych oraz pielęgnacyjnych. Celem programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” jest bowiem wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu i utrzymaniu takich miejsc - powiedział starosta niżański Robert Bednarz.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy