Nowy numer 15/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Zrób wielkanocną palmę

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza całe rodziny na międzypokoleniowe warsztaty plastyczne. Tym razem ich uczestnicy będą mogli wspólnie wykonać palmy wielkanocne.

Warsztaty rozpoczynają się w sobotę 16 marca o godzinie 15 i potrwają około 2 godziny. Zapisy rozpoczynają się od poniedziałku 4 marca w Wypożyczalni Książki Mówionej.

Święcenie palm to najbardziej charakterystyczny obrzęd niedzieli poprzedzającej Wielkanoc zwanej Niedzielą Palmową. Palmy wielkanocne z jednej strony symbolizują odradzające się życie, a z drugiej - wyrażają hołd dla Zbawiciela.

Stalowa Wola. Zrób  wielkanocną palmę

- W Polsce palmy wielkanocne wykonuje się z gałązek wierzbowych, często przystrojonych kwiatkami z bibuły czy suszonymi barwionymi roślinami. Palmę symbolizującą pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy będzie można wykonać podczas warsztatów w bibliotece - powiedział Tomasz Gotkowski z MBP Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Zrób  wielkanocną palmę

Przez dwie godziny pod okiem plastyka każdy chętny będzie mógł przystroić swoją palmę. - Zapraszamy na warsztaty rodziców z dziećmi, dziadków. Całe rodziny będą mogły samodzielnie wykonać oryginalne palmy wielkanocne. Biblioteka zapewnia również wszystkie materiały potrzebne do ich zrobienia - zachęca Beata Życzyńska, dyrektor stalowowolskiej MBP.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy