Nowy numer 15/2024 Archiwum

Nisko. Naukowe sukcesy uczniów z RCEZ

Karol Sawicki, uczeń klasy IVC Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, został finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, która odbyła się w Mielcu.

Uczniowie rywalizowali w sześciu kategoriach: elektryka, elektronika, informatyka, teleinformatyka, mechatronika oraz automatyka. Tytuł finalisty w grupie elektroniki zdobył Karol Sawicki, uczeń RCEZ w Nisku, który wywalczył dziewiąte miejsce w Polsce. Zapewnił sobie tym samym indeks na wybrany kierunek w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

- Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej to nie tylko konkurs, ale przede wszystkim platforma wymiany doświadczeń, wiedzy i pasji. Jest to wydarzenie, które podkreśla, jak ważne jest wspieranie młodych talentów i umożliwianie im rozwoju w obszarach, które kształtują przyszłość naszego świata. Poprzez takie inicjatywy możemy być pewni, że przyszłość nauk technicznych jest w dobrych rękach - powiedziała Anna Brak z RCEZ w Nisku.

Nisko. Naukowe sukcesy uczniów z RCEZ

Inni uczniowie RCEZ w Nisku, Karol Sawicki, Jakub Tutka i Kamil Surowiak z klasy 4C, zakwalifikowali się do półfinału Konkursu Explory. Są autorami pracy pt: „Zaprojektowanie wykonanie i badanie generatora energii cieplnej i świetlnej zasilanego wodą”.

Do konkursu zgłoszono w tym roku rekordową liczbę 323 projektów, do półfinału, który będzie miał formę online i odbędzie się 11 kwietnia, zakwalifikowało się 161.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy