Nowy numer 15/2024 Archiwum

Posługa miłości dla rodzin

W sobotę 24 lutego w Radomyślu nad Sanem odbył się wielkopostny dzień skupienia dla przedstawicieli Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie Diecezji Sandomierskiej.

Czas skupienia rozpoczął się w kaplicy ośrodka rekolekcyjnego, gdzie była możliwość wysłuchania konferencji na temat posługi miłości wobec bliźniego. Przypomniane zostały motywy posługi wolontaryjnej, wskazując na jej ewangeliczny wymiar i odniesienie do Pana Boga. Ukazane zostały także cechy, jakie pomagają realizować posługę bliźnim. Należą do nich m.in postawa otwartości na Boga i drugiego człowieka, bezinteresowność, umiejętność współczucia.

Posługa miłości dla rodzin  

Centralnym punktem tego dnia była Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia z obrzędem namaszczenia „olejkiem pociechy”. W kazaniu została ukazana Maryja w tajemnicy nawiedzenie św. Elżbiety, jako wzór służby drugiemu człowiekowi oraz jako źródło naszej nadziei w niełatwych czasach. Mszę Świętą poprzedził Różaniec, w czasie którego była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Posługa miłości dla rodzin  

Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy