Nowy numer 15/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Mobilne laboratorium w Muzeum COP

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego zaprasza na nową wystawę czasową - nie lada gratkę dla miłośników nauki, eksperymentów oraz doświadczeń.

Ekspozycja trafiła do Stalowej Woli dzięki współpracy muzeum z Towarzystwem Przyjaciół Ukrainy. Jej otwarcie odbędzie się 10 marca o godz. 16.

-  "Mobilne Laboratorium TPU" to wystawa edukacyjna. Składa się z 12 interaktywnych stanowisk, które prezentują najważniejsze zjawiska i aspekty z dziedzin takich, jak: biologia, fizyka, matematyka, historia i inżynieria. Każdy eksponat nie tylko dostarcza wiedzy, ale także rozwija istotne umiejętności. Na wystawie znajdują się również rozwiązania pozwalające udowodnić, że inżynieria jest pasjonującą dziedziną. Dzieci będą mogły brać udział w twórczych warsztatach i ciekawych eksperymentach. "Mobilne Laboratorium TPU" to także wyjątkowa okazja do osobistego doświadczenia nauki i rozwijania swoich możliwości intelektualnych - zachęca Maja Dąbrowska, edukator muzealny.

"Mobilne Laboratorium TPU" jest częścią programu ukraińskiej Małej Akademii Nauk, autoryzowanego przez ukraińskie Ministerstwo Edukacji oraz wdrożone przez Stowarzyszenie TPU jako projekt wspierający edukację i rozwój dzieci ukraińskich i polskich.

Wystawa czynna będzie do 10 kwietnia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy