Nowy numer 15/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Lubią czytać

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli nagrodzono najaktywniejszych czytelników ubiegłego roku.

Czytelnikiem Roku 2023 roku w kategorii dorosłych została Elżbieta Rostojek. W grupie czytelników do 12. roku została nim Nikola Kiełbasa, zaś wśród młodzieży - Nadia Hajduk.

 Elżbieta Rostojek w 2023 r. wypożyczyła 378 pozycji. - Czytam książki, ale również słucham sporo audiobooków. Czasem zdarza się, że nie podoba mi się lektor, a książka jest bardzo wartościowa, sięgam wtedy po jej drukowaną wersję. Najbardziej lubię literaturę piękną, książki psychologiczne, poradniki. Miałam kilkunastoletnią przerwę w czytaniu, w tej chwili wręcz czuję głód literatury, nie wiem, kiedy to się skończy, ale czytam na okrągło - wyznała pani Elżbieta.

Nadia Hajduk z kolei w 2023 r. wypożyczyła 119 książek. - Bardzo lubię czytać, pozwala mi to się odprężyć. Lubię kryminały i romanse. W ostatnich miesiącach najbardziej spodobała mi się „Ania z Zielonego Wzgórza” - powiedziała N. Hajduk.

Stalowa Wola. Lubią czytać

Nikola Kiełbasa wypożyczyła w stalowowolskiej bibliotece 137 książek. - Moimi ulubionymi książkami są przygodowe, ale tak naprawdę lubię wszystkie książki. Ostatnią jaką przeczytałam była „Zaopiekuj się mną” - dodała Nikola.

Czytelniczki Roku 2023 otrzymały pamiątkową statuetkę oraz zestaw książek. Wręczała je Beata Życzyńska, dyrektor MBP.

- Cieszę się, że czytelnictwo, szczególnie wśród dorosłych, jest bardzo dobre, co potwierdza liczba książek przeczytanych przez zwyciężczynię tej kategorii. Młodzi też chętnie sięgają po książki, jako biblioteka staramy popularyzować modę na czytanie wśród stalowowolan, poczynając od tych najmłodszych - podsumowała konkurs dyrektorka.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy