Nowy numer 08/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Walentynkowy Dzień Małżeński

Zorganizowały go Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie oraz parafia św. Floriana w Stalowej Woli. Wpisał się on idealnie w program Roku Rodziny, przeżywanego obecnie w diecezji.

Małżeńska randka rozpoczęła się Koronką do Bożego Miłosierdzia w parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli. Następnie jej uczestnicy wzięli udział w Eucharystii, której przewodniczył ks. Michał Grochowina, oficjał Sądu Biskupiego w Sandomierzu. Podczas nabożeństwa pary odnowiły małżeńskie przyrzeczenia.

- Pierwszy raz uczestniczę w tak pięknej uroczystości. Jestem wprost zachwycony oraz zaskoczony, że przybyło tak dużo małżeństw. Jest to niesamowite wydarzenie, nie tylko w diecezjalnej skali. Cieszę się, że na Walentynkowym Dniu Małżeńskim bawią się także młode pary, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość w czasach, kiedy próbuje obniżyć się wartość rodziny. Dobrze, aby to Boże dzieło rozwijało się także w innych dekanatach. Na pewno małżeńska randka doskonale wpisuje się w Rok Rodziny, przeżywany obecnie w sandomierskiej diecezji, skupiając uwagę na niej właśnie, bo tam wartości chrześcijańskie najbardziej są pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie - podkreślił ks. Grochowina.

Stalowa Wola. Walentynkowy Dzień Małżeński

Proboszcz parafii św. Floriana ks. Wacław Gieniec bardzo się ucieszył, że Walentynkowy Dzień Małżeński rozpoczął się przy eucharystycznym stole. - Raduję się, że znaleźliście czas, by razem modlić się, cieszyć oraz Bogu dziękować - dodał proboszcz.

Dalsza część małżeńskiej randki odbyła się w restauracji Sezam. Tam na gości czekał obiad, a potem konferencje, które poprowadzili Joanna i Norbert Dawidczykowie oraz Jacek Pulikowski.

Stalowa Wola. Walentynkowy Dzień Małżeński

- W restauracji Sezam w Stalowej Woli w ciągu dwóch dni bawiło się prawie130 par nie tylko ze Stalowej Woli, ale także z Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa czy nawet Rzeszowa i Lublina - poinformowała Dorota Buczyńska, szefowa KCPR w Stalowej Woli.

W przerwach między konferencjami duet małżeński DJ i Wodzirej zadbał o muzyczny przerywnik. - Przede wszystkim gramy taneczną muzykę, w tym utwory, które tańczy się w parach. Mamy nadzieję, że nasza muzyka się spodoba. Zabawy też oparte są na tańcach. Na pewno będzie szalona zabawa, ponieważ przeniesiemy małżonków w różne strony świata - zapewnił małżeński duet z Poznania.

Stalowa Wola. Walentynkowy Dzień Małżeński

Walentynkowy Dzień Małżeński przebiegał pod patronatem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza oraz prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy