Nowy numer 08/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Pamięci deportowanych

W najbliższą niedzielę 11 lutego Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, oraz Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej, zapraszają na uroczystości o pamięci Matek Sybiraczek.

Odbędą się one w 84. rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków w głąb Związku Sowieckiego.

- To wyjątkowe wydarzenie stanowi hołd dla bohaterskich Matek Sybiraczek, które w tragicznych okolicznościach dawały świadectwo niezwykłego poświęcenia i odwagi. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach, które mają na celu upamiętnienie tych silnych kobiet, które przeszły przez trudy historii z niezłomnym duchem - zachęca prezydent Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Pamięci deportowanych

Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 9.30 w intencji Sybiraków w kościele Źródło Miłosierdzia Bożego z udziałem chóru Lasowiacy z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Po Eucharystii zaplanowano złożenie wieńców przy tablicy poświęconej Sybirakom znajdującej się przy kościele św. Floriana. Następnie zebrani udadzą się przed pomnik Pamięci Matki Sybiraczki na placu przy bazylice konkatedralnej.

- To miejsce jest symbolicznym wyrazem naszego szacunku dla niezliczonych wysiłków i cierpień bezimiennych polskich Matek Sybiraczek. Dodatkowo wyraża wdzięczność za bohaterstwo w ratowaniu życia tysięcy dzieci z polskich rodzin, deportowanych na Syberię w latach 1940-1941 i 1944-1952 - dodał S. Sobieraj.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy