Nowy numer 08/2024 Archiwum

Polscy księża wicemistrzami Europy

Polscy księża, z bramkarzem pochodzącym z naszej diecezji, zajęli drugie miejsce na kapłańskich Mistrzostwach Europy w Halowej Piłce Nożnej. Po wyrównanym spotkaniu przegrali z Chorwacją 2:3.

Reprezentacja polskich księży rozpoczęła turniej od zwycięstwa nad Kosowem 6:0. W kolejnym meczu ograli reprezentację Włoch 8:0, a na koniec zmierzyli się z Czechami, których pokonali 5:2.

W ćwierćfinale przeciwnikiem Polaków była Portugalia. W regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 1:1. O awansie do półfinału zadecydowały rzuty karne, w których Biało-Czerwoni wygrali 4:3. W półfinale na Polaków czekała reprezentacja Bośni i Hercegowiny, z którą wygrali 5:1.

W finale polscy księża spotkali się z Chorwatami. Pierwsza połowa, po wyrównanym meczu, nie przyniosła bramek. W drugiej części spotkania przeciwnicy Polaków szybko zdobyli dwie bramki. Nasi księża odpowiedzieli bramką kontaktową, po której znów do bramki trafili Chorwaci. Po kilku sekundach reprezentacja Polski ponownie umieściła piłkę w siatce rywali, jednak nie udało jej się doprowadzić do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Wśród kapłanów, którzy zdobyli srebrne medale, był kapłan diecezji sandomierskiej ks. Damian Stala, dyrektor administracyjny Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy