Nowy numer 08/2024 Archiwum

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin w Sandomierzu

Od 31 stycznia do 4 lutego w domu rekolekcyjnym Quo Vadis w Sandomierzu trwała Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin.

Oazy Rekolekcyjne Animatorów Rodzin (ORAR) to krótsze formy rekolekcji w Ruchu Światło-Życie ukazujące jego ideał wychowawczy, jak również wprowadzające w duchowość małżeńską i posługę animatora. Uczestnictwo w nich pozwala lepiej zrozumieć koncepcję wspólnoty stworzoną przez ks. Franciszka Blachnickiego, dlatego są niezbędne w podstawowej formacji członków Domowego Kościoła.

Do Sandomierza z różnych diecezji kraju przyjechało 19 rodzin, 2 wdowy oraz 25 dzieci. Nad bezpieczeństwem najmłodszych czuwała diakonia wychowawcza. Małżeństwa z różnym stażem we wspólnocie, różnym bagażem życiowych doświadczeń łączyło jedno - chęć głębszego poznania Domowego Kościoła.

Rekolekcje służyły przybliżeniu zasad działania animatorów, czyli osób pragnących służyć innym małżeństwom w DK. Podczas konferencji para animatorska Beata i Roman Kubasińscy mówili o celach i drodze formacji DK oraz przybliżali cel i znaczenia poszczególnych stopni rekolekcji.

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin w Sandomierzu  

Duchową opieką zapewnił ks. Piotr Klocek. Z jego inicjatywy w przeżywanym właśnie w diecezji Roku Rodziny oazę nawiedziły relikwie św. Joanny Beretty Molli oraz bł. rodziny Ulmów. Całości dopełniła konferencja dr Sylwii Dudek o odpowiedzialnym rodzicielstwie i zagrożeniach płynących ze współczesnego świata. Natomiast stotę i charyzmat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka przybliżył Jerzy Łatka z Diakonii Wyzwolenia.

Rekolekcje zorganizował Domowy Kościół diecezji sandomierskiej.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy