Nowy numer 08/2024 Archiwum

Obchody Światowego Dnia Chorego w diecezji

W parafiach będą celebrowane Msze Święte w intencji chorych. Biskup sandomierski odprawi Eucharystię w kościele Ducha Świętego w Sandomierzu.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz odprawi Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w kościele rektoralnym pw. Ducha Świętego w Sandomierzu, przy którym mieści się siedziba Caritas Diecezji Sandomierskiej. W tym roku obchodom Światowego Dnia Chorego towarzyszą słowa: "»Nie jest dobrze, by człowiek był sam« (Rdz 2, 18). Leczyć chorego poprzez leczenie relacji".

- Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chore i z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami oraz pracowników służby zdrowia i ich duszpasterzy do Sandomierza na Mszę Świętą z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, tak jak w Lourdes - zachęca ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

"Bracia i siostry, pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie, jest bliskość pełna współczucia i czułości. Dlatego opieka nad chorym oznacza przede wszystkim troskę o jego relacje, wszystkie jego relacje: z Bogiem, z innymi - rodziną, przyjaciółmi, pracownikami służby zdrowia - ze stworzeniem, z samym sobą. Czy jest to możliwe? Tak, jest to możliwe i wszyscy jesteśmy wezwani do zaangażowania się, aby tak się stało. Spójrzmy na obraz dobrego Samarytanina (por. Łk 10, 25-37), na jego zdolność do zwolnienia kroku i stania się bliźnim, na czułość, z jaką koi rany cierpiącego brata" - napisał papież Franciszek w orędziu na 32. Światowy Dzień Chorego.

Światowy Dzień Chorego obchodzony jest 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jego obchody ustanowił św. Jan Paweł II 13 maja 1992 r., w 75. rocznicę objawień fatimskich i 11. rocznicę zamachu na swoje życie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy