Nowy numer 20/2024 Archiwum

Modlitwa w intencji rodzin

W niedzielę Świętej Rodziny w parafiach naszej diecezji miał miejsce obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej oraz akt zawierzenia rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu.

Z racji trwającego w naszej diecezji Roku Rodziny, z inicjatywy Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, duszpasterze w swoich parafiach modlili się za rodziny, zawierzając je opiece Świętej Rodziny z Nazaretu.

– Duszpasterska troska Kościoła obejmuje w sposób szczególny małżeństwa i rodziny, bowiem rodzina jest pierwszą i najważniejszą „drogą Kościoła”, jak przypomniał papież Jan Paweł II. Z tej racji zachęciliśmy księży proboszczów, aby w swoich parafiach przeprowadzili obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej oraz zawierzyli rodziny opiece Świętej Rodziny z Nazaretu. Ponadto zachęciliśmy do włączenia się i podjęcia duchowej adopcji małżeństwa zagrożonego rozpadem. Ta modlitewna inicjatywa potrwa od 30 grudnia 2023 r. do 19 marca 2024 r. – powiedział ks. Konrad Fedorowski, dyrektor wydziału.

Osoby, które podjęły modlitwę w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem znane im osobiście lub znane jedynie Bogu, przez 3 miesiące (od niedzieli Świętej Rodziny do uroczystości świętego Józefa) będą modlić się codziennie specjalną modlitwą i dziesiątkiem różańca o wiarę, nadzieję i miłość w intencji uratowania tych małżeństw.


Rok Rodziny w diecezji sandomierskiej został ogłoszony przez biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza w I Niedzielą Adwentu 2023 r. Jego ideą jest zwrócenie większej uwagi na rodzinę, ukazanie tej wspólnoty jako fundamentalnej w życiu każdego człowieka. Hasło Roku Rodziny brzmi „Rodzina zakorzeniona w Chrystusie i Kościele”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy