Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Janów Lubelski. Kartka dla rówieśnika i dla seniora

Ponad 50 kartek świątecznych wykonali dzieci i młodzież z Janowa Lubelskiego w ramach akcji "Podziel się dobrocią". Trafią one do dzieci ubogich, z domów dziecka i osób starszych, samotnych, wykluczonych.

Bardzo aktywnie odpowiedziały dzieci i młodzież z Janowa Lubelskiego na akcję zorganizowaną przez Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Diecezji Sandomierskiej pod hasłem "Podziel się dobrocią". - Dzieci, od najmłodszych do 7-8 klasy szkoły podstawowej, miały zrobić, narysować lub ewentualnie kupić kartkę bożonarodzeniową z życzeniami dla swojego rówieśnika. Mogły też napisać list, np. przedstawić się, czym lubią się zajmować, czym się interesują, jakie lubią zabawki. Natomiast młodzież mogła napisać list lub kartkę bożonarodzeniową do osoby starszej i samotnej. W akcję chętnie zaangażowali się dzieci i młodzież naszego miasta i okolicznych miejscowości: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowie Lubelskim pod opieką siostry Wiktorii Katarzyny Byszuk, I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim pod opieką s. Tomaszy Agnieszki Jaroszkiewicz i ks.Tomasza Kopcia, Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim pod opieką ks. Piotra Niewrzałka - poinformował ks. Tomasz Kopeć, koordynator akcji na dekanat janowski.

Łącznie przygotowano 55 listów i kartek świątecznych, które przed świętami Bożego Narodzenia dotrą do dzieci i osób samotnych z terenu naszej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy