Nowy numer 08/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Leśne osiedle

To nazwa nowego mieszkaniowego kompleksu, które Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli wybuduje w ramach programu "Nowa perspektywa".

Osiedle powstanie oczywiście przy ul. Leśnej i docelowo składać się będzie z sześciu wielorodzinnych budynków, obejmujących 210 mieszkań, 5 lokali usługowych oraz 271 miejsc parkingowych, w tym 136 w podziemnych garażach.

W pierwszym etapie programu wybudowanych zostanie 108 mieszkań (o powierzchni od 34 do 79 m kw.) i 132 miejsca parkingowe, w tym 60 w podziemnych garażach. Mieszkania będą wyposażone w balkony (na parterze w tarasy), a bloki w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zbiorniki retencyjne z systemem nawadniania zielonych terenów oraz ledowe oświetlenie. Na osiedlu powstaną place zabaw, wodne aranżacje oraz trzy stanowiska do ładowania elektrycznych samochodów.

Stalowa Wola. Leśne osiedle

Osiedle „Leśne” będzie miało bardzo dogodne usytuowanie, bo zbudowanie zostanie w pobliżu terenów zielonych, blisko centrum miasta, dworca kolejowego oraz miejsc rekreacyjnych. W pobliżu są szkoły, przedszkola, szpital, Urząd Miasta oraz supermarkety.

- Inwestycja jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i prawnych, które jednak posiadają płatniczą zdolność. Jeśli chodzi o osoby fizyczne, to o mieszkanie mogą starać się małżeństwa, osoby żyjące w nieformalnym związku partnerskim czy samotne. Istotnym kryterium jest też wiek - do 45 lat jednego z wnioskodawców - poinformował Tomasz Gunia, prezes MZK w Stalowej Woli.

Zdaniem prezydenta miasta Lucjusza Nadbereżnego rozpoczęcie realizacji programu „Nowa perspektywa” to ważny dzień, w którym do zamieszkania w tym wyjątkowym miejscu, zaprojektowanym z architektoniczną wizją, wybudowanym w programie oferującym korzystne warunki finansowania z gwarantowanym dojściem do własności w perspektywie 25 lat, zaproszeni są nie tylko mieszkańcy Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Leśne osiedle

Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj podkreślił natomiast fakt, że samorząd od 2014 roku realizuje program budownictwa mieszkaniowego także dla pracowników kolejnych firm powstających w stalowowolskiej strefie gospodarczej. Sprawia to, że Stalowa Wola staje się miastem przyjaznym nie tylko dla mieszkańców, ale też przedsiębiorców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy