Nowy numer 08/2024 Archiwum

Najlepszy prezent pod choinkę

Będzie można go znaleźć na I Świątecznych Targach Książki w Tarnobrzegu.

Każdy, kto czyta, lubi książki, znajdzie swoje ulubione gatunki - od poezji i literatury pięknej, poprzez obyczajową, religijną, historyczną, przygodową, podróżniczą, biografie, kryminały, thrillery, reportaże, po literaturę młodzieżową i dziecięcą. Nie zabraknie także gier planszowych i innych wymagających intensywniejszego zaangażowania szarych komórek. To tylko główna część targów, gdyż na odwiedzających czeka wiele, wiele innych atrakcyjnych propozycji, z których będzie można skorzystać już za parę dni, czyli w piątek i sobotę - 8 oraz 9 grudnia.

- Postanowiliśmy, mówię tu o sztabie organizacyjnym, przygotować targi w okresie przedświątecznym z powodów marketingowych. Będą one bowiem dobrą okazją do nabycia prezentu pod choinkę, którego piękne i profesjonalne zapakowanie zadba na swoim stosiku jedna z tarnobrzeskich kwiaciarni. Pojawi się Mikołaj wędrujący między stoiskami ze słodyczami, będzie również mikołajowy konkurs i atrakcyjne nagrody. Zdradzę tylko, że w sobotnie popołudnie św. Mikołajowi w losowaniu i wręczaniu nagród pomoże sam biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który będzie gościł na targach nie jako ordynariusz, ale... jako pisarz, autor serii sensacyjno-kryminalnej, opowiadającej o codziennych i niecodziennych perypetiach biskupa Bernarda Włóczyńskiego, kierującego diecezją rzymkowiecką. W konkursie może wziąć udział każde dziecko, wystarczy wrzucić do specjalnej skrzynki list do św. Mikołaja - informuje Sławomir Partyka ze Stowarzyszenia Plus, będącego głównym organizatorem I Świątecznych Targów Książki w Tarnobrzegu, które wspiera sztab organizacyjny złożony, jakżeby inaczej, z samych miłośników książek.

Losowanie nagród w konkursie mikołajowym odbędzie się w oba targowe dni o godzinie 16. Natomiast kilkudziesięciu wystawców - wydawnictwa, także katolickie, biblioteki w tym Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu oraz tarnobrzeska Miejska Biblioteka Publiczna - będzie czekać na odwiedzających już od godziny 10 do 18. Ponadto, jak przystało na klasyczne targi książki, organizatorzy zapraszają na spotkania autorskie z szeregiem znanych i może nieco mniej znanych pisarek i pisarzy, w tym reprezentujących nasz region. W strefie pisarza będzie zatem okazja do posłuchania wywiadów i porozmawiania ze wspomnianym bp. Krzysztofem Nitkiewiczem, ks. Wojciechem Kanią, Eweliną Miśkiewicz, Jackiem Komudą, ks. Kazimierzem Sową, Kazimierzem Greniem, Dorotą Kozioł, Mariuszem Kaniosem, Michałem Śmielakiem oraz z innymi gośćmi, jak chociażby z Lidią Miś-Nowak, autorką książek dla dzieci.

I spośród wymienionych autorów poprzez internetowe głosowanie poznamy pierwszego laureata Plebiscytu "Pióro Podkarpacia". Komu przypadnie statuetka wyrzeźbiona przez doskonale znanego i cenionego twórcę ludowego Jana Puka z Trześni, zdecydują sami czytelnicy.

- Zapraszamy zatem w piątek i sobotę na halę sportową Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Czas skończyć z poczuciem małomiasteczkowości w naszym mieście - stwierdza z mocą Sławomir Partyka. - Nie jesteśmy wprawdzie Krakowem czy Warszawą, ale jesteśmy dumnym Tarnobrzegiem i - cytując klasyka - nam się po prostu takie targi należą - dodaje z uśmiechem.

Honorowy patronat nad I Świątecznymi Targami Książki w Tarnobrzegu objął prezydent miasta Dariusz Bożek.

Wstęp wolny!

Więcej informacji o targach można znaleźć na ich fanpage’u (TUTAJ).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy