Nowy numer 08/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

To nazwa konkursu plastycznego, który podsumowano w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli 5 grudnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Na konkurs, któremu patronowali prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj, wpłynęło aż 336 prac.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

Komisja konkursowa, której przewodniczyła Ewelina Kotwica z Wydziału Edukacji i Zdrowia w UM w Stalowej Woli, wśród dzieci przedszkolnych pierwsze miejsce przyznała Melanii Ludjan, drugie Laurze Mikoś, a trzecie Leonowi Dace. W grupie uczniów z klas od I do IV najbardziej podobały się prace Patrycji Ryś, Łucji Łakomczyk i Alicji Pająk. Piotr Kołkowski, Natalia Środoń i Zuzanna Zając z kolei wygrałli w kategorii uczniów z klas od V do VIII.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

Organizatorzy Konkursu „Pomaganie jest cool”, czyli Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej „Spectrum” w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, mają nadzieję, iż z tych młodych ludzi wyrosną kiedyś wolontariusze.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

- Z roku na rok nasz konkurs cieszy się coraz większym powodzeniem. Jego idea to przede wszystkim propagowanie wolontariatu i przypominanie, jak ważna jest pomoc niesiona drugiemu człowiekowi - powiedziała Beata Jucha ze Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej „Spectrum”.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

Cenne nagrody dla finalistów konkursu wręczał między innymi przewodniczący Rady Miejskiej Stalowej Woli Stanisław Sobieraj oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli Piotr Pierścionek. Jedną z nagrodzonych była Natalia Środoń z PSP nr 5.

Stalowa Wola. Pomaganie jest cool

- Inspiracją dla mnie był fakt, że na pewnym etapie mojego życia sama potrzebowałam pomocy. Potem postanowiłam pomagać innym. Jestem dumna z tych osób, które też pomagają, bo pomoc może dużo zmienić w czyimś życiu - dodała Natalia, laureatka drugiej nagrody.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy