Nowy numer 08/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Bombki, choinki i aniołki

Bożonarodzeniowe prace prezentują w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli uczestnicy Dziennego Domu Senior+.

Już od września w trakcie zajęć w tej placówce seniorzy pod okiem opiekunów przygotowywali kartki świąteczne, stroiki oraz ozdoby świąteczne, m.in. bombki, choinki, aniołki. Nie zabrakło betlejemskiej szopki, zaśnieżonych choinek i domków. Podczas wystawy można podziwiać też bombki przygotowane różnymi technikami, m.in. decoupage, obrazki i kartki z świątecznymi motywami wykonanymi szydełkiem, quillingiem przez uczestniczki DD Senior+.

Stalowa Wola. Bombki, choinki i aniołki

- Wszystkie prace zostały własnoręcznie wykonane z sercem i ogromnym zaangażowaniem. Myślą przewodnią Dziennego Domu Senior+ w Stalowej Woli jest praca z seniorami, tak aby czuli się w ośrodku jak w drugim domu. Z tego względu świąteczny charakter wystawy pokazuje jak ważny okres w roku zbliża się wielkimi krokami oraz jak uczestnicy DDS angażują się w obchody świąt Bożego Narodzenia - poinformowała Małgorzata Gotfryd, kierowniczka Dziennego Domu Senior+ w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Bombki, choinki i aniołki

Prezentowane na wystawie prace przed świętami trafią do zaprzyjaźnionych z Dziennym Domem Senior+ firm, instytucji i osób prywatnych, kilka przekazanych zostanie na lokalne akcje charytatywne.

Stalowa Wola. Bombki, choinki i aniołki

Wystawę można oglądać w MBP w Stalowej Woli do 9 grudnia w godzinach pracy biblioteki.

Stalowa Wola. Bombki, choinki i aniołki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy