Nowy numer 08/2024 Archiwum

Tarnobrzeg. Kurtki na mikołajki

Dzieci i młodzież z Domu Dziecka otrzymały od Rycerzy Kolumba zimowe kurtki.

Rycerze Kolumba z Rady 17703 im. św. Józefa, działającej przy parafii pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu, uprzedzili św. Mikołaja i już 4 grudnia przyjechali do tarnobrzeskiego Domu Dziecka z prezentami i to nie byle jakimi.

- To doskonała inicjatywa. Każda pomoc rzeczowa umożliwia nam przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy na inne niezbędne potrzeby. Ładne i ciepłe zimowe kurtki bardzo się przydadzą, a poza tym takie indywidualne, celowe prezenty dla każdego mieszkańca naszego domu z pewnością sprawią im wiele radości. Jesteśmy bardzo wdzięczni Rycerzom Kolumba za ich wsparcie - zapewnił Robert Chmiel, dyrektor Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

Kurtki okazały się strzałem w dziesiątkę. Wobec zimowej i śnieżnej aury, z uroków której zwłaszcza najmłodsi intensywnie korzystają, odzież na zmianę jest niezmiernie potrzebna, zanim mokre od śniegu skafandry zdążą wyschnąć. Obdarowanym spodobały się i fasony, i kolory.

Tarnobrzeg. Kurtki na mikołajki   Kurtki były dobierane indywidualnie dla każdego obdarowanego. Marta Woynarowska /Foto Gość

Jest to druga edycja programu "Kurtki dla dzieci" organizowanego przez Radę Najwyższą Rycerzy Kolumba, który skierowany jest do polskich i ukraińskich dzieci potrzebujących wsparcia. Koszt zakupu w 80 proc. był dotowany przez Radę Najwyższą za pośrednictwem Rady Stanowej. Pozostałą kwotę poszczególne rady pokrywały z własnych funduszy. Chcielibyśmy tę akcję kontynuować także w kolejnych latach, gdyż wiadomo - dzieci rosną i co sezon praktycznie potrzebują nowej odzieży o większych rozmiarach. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy im radość, że otrzymali coś tylko dla siebie i że ktoś o nich myśli - mówi Dariusz Panek, wielki rycerz z Rady 17703.

Jan Paduch, który razem z ks. Adamem Markiem, proboszczem parafii pw. Chrystusa Króla i również Rycerzem Kolumba, wręczał kurtki, poinformował, iż tym razem zakupionych zostało 20 skafandrów, z czego cztery trafiły do dzieci z parafii na osiedlu Przywiśle, pozostałe zaś do wszystkich mieszkańców Domu Dziecka.

W ramach pierwszej edycji programu kurtki otrzymało 88 dziewcząt i chłopców z Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie oraz Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. Przy wsparciu Rady Najwyższej ufundowali je Rycerze Kolumba z Rady 17703 im. św. Józefa przy parafii pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu oraz Rady 17704 im. bł. ks. Antoniego Rewery i bł. ks. Władysława Miegonia przy parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Samborcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy