Nowy numer 08/2024 Archiwum

Adwentowe akcje charytatywne sandomierskiej Caritas

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, świąteczne zbiórki żywności, wigilie dla osób ubogich - to tylko niektóre akcje pomocowe, organizowane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

W ramach ogólnopolskiej 29. akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, która w tym roku przebiega pod hasłem "Świeca, która tworzy polską wigilię" wolontariusze sandomierskiej Caritas rozprowadzą w parafiach prawie 60 tys. świec. – Świeca Caritas stała się nieodłącznym elementem przeżywania Wigilii, jest symbolem miłości i namacalnym znakiem otwartości na potrzebujących. Kupując je, wspieramy najuboższe dzieci poprzez finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów, a także rehabilitacji i leczenia – podkreśla ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Oprócz świec sandomierska Caritas włączy się także w tegoroczną świąteczną zbiórkę żywności "Tak. Pomagam!", która odbędzie się w sklepach na terenie diecezji w dniach 8 i 9 grudnia. – Zebrane produkty przeznaczymy na świąteczne paczki dla osób potrzebujących – mówi ks. Pitucha. Dodaje, że podania o pomoc w formie paczek żywnościowych świątecznych można składać do 8 grudnia br. w siedzibie Caritas Diecezji Sandomierskiej przy ul. Opatowska 10 w Sandomierzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy