Nowy numer 08/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Ekslibris i wiersze

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli podsumowano 28. edycję konkursu plastycznego na ekslibris okolicznościowy pod hasłem: "85 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli". Rozstrzygnięto też konkurs "Godziny przy piórze".

Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas od IV do VIII szkół podstawowych powiatu stalowowolskiego. Wpłynęły 273 prace, zarówno ze Stalowej Woli, jak i z Krzaków, Skowierzyna, Pysznicy, Majdanu Zbydniowskiego i Zbydniowa. Podczas spotkania laureatów plastycy Jadwiga Kukuła i Krzysztof Czerwiak przybliżyli uczniom technikę tworzenia ekslibrisu i omówili poziom tegorocznych prac.

Stalowa Wola. Ekslibris i wiersze

Wśród uczniów z klas od IV do VI pierwsze miejsca zdobyły Matylda Dyka i Nikola Wojtyna. Natalia Młynarska zwyciężyła zaś wśród uczestników z klas od VII do VIII.

Stalowa Wola. Ekslibris i wiersze

Na konkurs "Godziny przy piórze" wpłynęło zaś 118 wierszy o dowolnej tematyce i 15 wierszy o bibliotece. W oczach członków jury, któremu przewodniczył Grzegorz Wołoszyn, uznanie znalazły te napisane przez Hannę Kołodziejczyk oraz Kingę Siwierską.

Stalowa Wola. Ekslibris i wiersze

Z okazji 85-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli nagrody specjalne dyrektora tej placówki otrzymali Martyna Wierzbicka, Cezar Łepski, Natalia Wójcik i Katarzyna Szewc.

Stalowa Wola. Ekslibris i wiersze

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy