Nowy numer 08/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Moc darów

Z klasztoru braci mniejszych kapucynów w Stalowej Woli wyjechał dziś bus z odzieżą dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

Odzież została zebrana podczas akcji przeprowadzonej od 25 do 28 listopada przez członków Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji sandomierskiej. Była to druga akcja w tym roku. - Włączyły się w nią wspólnoty z Bidzin, Jeżowego, Janowa Lubelskiego (parafia św. Jadwigi Królowej), Lipy, Niska (parafia św. Józefa), Nowej Dęby (parafia Matki Bożej Królowej Polski), Rytwian, Samborca oraz Stalowej Woli (parafia św. Floriana i parafia Zwiastowania Pańskiego). Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzisiaj był odbiór zebranych rzeczy, około 2,5 tony, przez pracownika Dzieła - poinformował Marek Spasiuk, diecezjalny animator Grup Modlitwy Ojca Pio.  

Stalowa Wola. Moc darów

Dzieło Pomocy od prawie 20 lat niesie pomoc najuboższym i wykluczonym, osobom w kryzysie bezdomności. Mieszczą się tam specjalistyczne poradnie, świetlica, łaźnia, punkt do wydawania posiłków, stołówka, garderoba i pralnie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy