Nowy numer 08/2024 Archiwum

Rzeszów - Stalowa Wola. "Łysa śpiewaczka" doceniona

Teatr Ad Hoc ze Stalowej Woli przyjechał z wyróżnieniem za spektakl "Łysa śpiewaczka", który zaprezentował podczas III Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych Rzeszów 2023.

Stalowowolanie zaprezentowali się na deskach Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Oprócz dyplomu do Stalowej Woli trafił także specjalny medalion z wizerunkiem Wandy Siemaszkowej.

Rzeszów - Stalowa Wola. Łysa śpiewaczka doceniona

- Z dumą reprezentowaliśmy Stalowa Wolę w stolicy naszego województwa. Dziękujemy jury, wszystkim grupom teatralnym oraz oczywiście organizatorce Monice Adamiec i teatralnej gospodarz - Jagodzie Skowron, pełnomocniczce dyrektora, za opiekę. Oczywiście dziękujemy także wszystkim tym, którzy kibicują nam i wspomagają  - powiedziała Maria Bembenek, reżyser Ad Hoc.

- To było dla nas spore wyzwanie, ale i frajda stanąć na zawodowej scenie tak uznanego teatru, jakim jest Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Cieszymy się także z warsztatów, równocześnie przeprowadzanych podczas Konfrontacji. Na pewno skorzystaliśmy - dodał Tomasz Gotowski, jeden z aktorów.

Rzeszów - Stalowa Wola. Łysa śpiewaczka doceniona

Obecnie Ad Hoc liczy około 20 członków. W repertuarze oprócz „Łysej śpiewaczki” ma także spektakl „Prorok Ilja”, który będziemy mogli zobaczyć na scenie Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli w poniedziałek 11 grudnia o godzinie 19. W przygotowaniu są kolejne dwa spektakle, które zostaną zaprezentowane już w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy