Nowy numer 08/2024 Archiwum

Gorzyce. Ocieplili szkołę

Gorzycki samorząd ociepla elewacje budynków użyteczności publicznej, zakłada instalację fotowoltaiczną i wymienia piece.

Właśnie zakończyły się prace w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach. Ich zakres był duży: termoizolacja fundamentów, ścian oraz izolacja dachów. Wymieniono stolarkę okienną i drzwi, zamontowano również instalację fotowoltaiczną o mocy 25 kW, która powinna zaspokoić większość zapotrzebowania szkoły na energię elektryczną. Wszystko kosztowało ponad 3,1 mln złotych.

- Utrzymanie budynków użyteczności publicznej przy obecnych cenach energii elektrycznej i gazu jest bardzo kosztowne. Dlatego, aby ograniczać koszty, ale też poprawić jakość i komfort pracy tym, którzy korzystają z naszej infrastruktury - inwestujemy - zapewnił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Gorzyce. Ocieplili szkołę

Dodatkowo w kilku innych budynkach, w tym w PSP w Furmanach, Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Trześni, PSP nr 2 w Gorzycach czy OSP w Trześni, poprawiono ich energetyczną efektywność przez na przykład montaż instalacji fotowoltaicznej, wymianę pieców gazowych czy termomodernizację dachów. Ta inwestycja z kolei kosztowała ponad 5 mln złotych, w tym prawie 3,9 mln złotych pochodzi z Polskiego Ładu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy