Nowy numer 08/2024 Archiwum

Gorzyce. Zainspirowali ją Lasowiacy

Sofia Solovey, pochodząca z Krzywego Rogu w Ukrainie uczennica Zespołu Szkół w Gorzycach, doceniona w plastycznym konkursie.

Konkretnie zaś w konkursie "Etnodesign w nowoczesnym wydaniu’", który odbywał się w ramach projektu "Lasowiacy inspirują’", a zorganizowanym przez Podkarpacki Zespół Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu we współpracy z Fundacją Artystyczną "Gamon".

Praca Sofii była tworzona pod kierunkiem Małgorzaty Jonaszek-Dul, instruktorki ze Środowiskowego Domu Kultury w Gorzycach. Zadaniem zaś uczestników konkursu było wykonanie projektu przedmiotu użytkowego w formie odręcznego rysunku z wykorzystaniem wzornictwa lasowiackiego. Wręczenie nagród odbędzie się 15 grudnia, podczas gali w Pałacu Myśliwskim Tarnobrzegu-Mokrzyszowie.

Gorzyce. Zainspirowali ją Lasowiacy

Sofia pochodzi z Ukrainy, z Krzywego Rogu. Tam ukończyła szkołę malarstwa, przez 8 lat ćwiczyła tańce orientalne. Obecnie jest uczennicą Zespołu Szkół w Gorzycach, uczęszcza też na zajęcia plastyczne do Środowiskowego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Lubi czytać książki, interesuje się także filmem i teatrem. W przyszłości chce studiować historię sztuki lub web-design.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy