Nowy numer 08/2024 Archiwum

Warszawa - Stalowa Wola. To nie przypadek

Stalowa Wola zajęła I miejsce w Polsce w rankingu "Gmina dobra do życia" w kategorii "Gminy z siedzibą powiatu".

Nagrodę odebrał Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli. 

- To nie jest przypadek, że kolejny rok z rzędu Stalowa Wola zostaje zauważona i doceniona przez ogólnopolską kapitułę Polskiej Agencji Prasowej. Nasze codzienne działania ukierunkowane są na tworzenie dobrej przestrzeni do życia. Pierwsze miejsce w Polsce jest ogromnym wyróżnieniem i stawia nasze piękne miasto jako wzór do naśladowania. Nie zwalniamy tempa, aby za rok również stanąć na najwyższym stopniu podium tego prestiżowego plebiscytu - skomentował Stanisław Sobieraj. 

Warszawa - Stalowa Wola. To nie przypadek

Ranking został opracowany na podstawie 63 wskaźników pokazujących jakość życia we wszystkich 2477 gminach w Polsce. Zbadano m.in. dostępność zieleni, walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie środowiska. Autorzy raportu przyjrzeli się też budżetom gmin, w tym wydatkom inwestycyjnym oraz jakości dróg, sieci wodociągów i kanalizacji. W określaniu jakości życia wzięto też pod uwagę poziom edukacji, liczbę żłobków i przedszkoli, a nawet zasoby bibliotek.  

Ranking został opracowany we współpracy z prof. dr. hab. Przemysławem Śleszyńskim z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy