Nowy numer 49/2023 Archiwum

Lublin-Nisko. To była moc!

Drużyna reprezentująca Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku zajęła pierwsze miejsce w regionalnych eliminacjach konkursu "PGE Turniej Maszyn Wodnych", które odbyły się w Lublinie.

Karol Kapusta, Bartłomiej Łepko i Jakub Pelc wygrali w kategorii „Moc”, pokonując 26 drużyn z Polski Południowo-Wschodniej, zapewniając sobie tym samym udział w finale konkursu, który odbędzie się w Warszawie 8 grudnia 2023 r. na Politechnice Warszawskiej. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował nauczyciel Tomasz Wieleba.

- „PGE Turniej Maszyn Wodnych” - to szkolny konkurs techniczny, zachęcający młodzież do pogłębiania wiedzy zdobytej m.in. podczas lekcji fizyki. W konkurencji „Moc” liczy się czas wykonania zadania, a w konkurencji „Wydajność” ilość zużytej wody. Zadaniem uczniów jest zbudowanie modelu maszyny przetwarzającej energię potencjalną i kinetyczną wody na energię mechaniczną. Uczestnicy swoje konstrukcje wykonują samodzielnie lub w dwu- trzyosobowych zespołach, korzystając z wymiarów zamieszczonych w regulaminie - wyjaśniła Anna Brak z RCEZ w Nisku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy