Nowy numer 49/2023 Archiwum

Nisko. Zielone serce szkoły

Tak się nazywa ekopracownia, którą otwarto w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Pracownia kosztowała ponad 83 tys. złotych, z tym że aż 75 tys. złotych powiat niżański pozyskał z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jest wyposażana w nowoczesne pomoce dydaktyczne, ściśle związane z odnawialnymi źródłami energii.

Nisko. Zielone serce szkoły.

- Klasopracownia została zaopatrzona w niezbędny sprzęt i pomoce dydaktyczne, w tym model turbiny wiatrowej, rekuperator, pompę ciepła z możliwością pracy rewersyjnej, stanowisko edukacyjne (wraz z oprogramowaniem wizualizacyjno-pomiarowym), komputer przenośny, kamerę termowizyjną oraz projektor multimedialny - wyliczał Tomasz Wieleba, nauczyciel RCEZ w Nisku.

Nisko. Zielone serce szkoły.

Nowoczesna ekopracownia pozwoli na atrakcyjne prowadzanie zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technologii nauczania, zwiększy świadomość uczniów w zakresie ekologii i odnawialnych źródeł energii.

Nisko. Zielone serce szkoły.

- Sprawi też, że uczniowie naszej szkoły zdobędą bardzo atrakcyjne wykształcenie, które pozwoli im na lepszy start na coraz bardziej wymagającym rynku pracy - dodał starosta niżański Robert Bednarz.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy