Nowy numer 49/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Nowe auto dla szkoły

Dziewięcioosobowy mikrobus, przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami, otrzymał Zespół Szkół nr 6 w Stalowej Woli.

Pojazd zakupił stalowowolski powiat, kosztował 265 tys. złotych, i będzie służył do transportu uczniów na zawody sportowe, a także do muzeów, bibliotek oraz innych instytucji.

- Nieco ponad 135 tys. złotych to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, resztę pokrył powiatowy budżet - poinformował starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Stalowa Wola. Nowe auto dla szkoły

Dotychczasowe auto służyło już 10 lat. - Dlatego wyjazdy uczniów do odległych miejscowości stały się niemożliwe, ponieważ obawialiśmy się o ich bezpieczeństwo. To był dla nas duży problem, ponieważ staramy się bardzo często zabierać naszych uczniów na różnego rodzaju przeglądy artystyczne czy zawody sportowe w ramach olimpiad specjalnych, w których odnoszą zresztą duże sukcesy, reprezentując nie tylko naszą szkołę, ale cały powiat na zawodach rangi ogólnopolskiej. Dodatkowo, te wyjazdy są dla nich okazją do poznawania kraju, a to o tyle ważne, że możliwości finansowe wielu rodziców są ograniczone i nie pozwalają dzieciom na tego typu podróże - dodała Barbara Nabrzeska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy