Nowy numer 08/2024 Archiwum

Gorzyce. Z pomocą Bartkowi

W najbliższą niedzielę 1 października odbędzie się kiermasz ciast na rzecz Bartłomieja Kędziory pochodzącego z Sokolnik.

Bartłomiej ma 14 lat i choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz obustronny głęboki niedosłuch, dlatego nie chodzi i nie mówi.
- Chłopiec porusza się głównie na wózku, ale także próbuje pierwszych kroków w chodziku i ortezach. Komunikuje się za pomocą gestów i obrazków. Bartłomiej, jak każdy nastolatek w tym wieku, rośnie i jego fizjonomia zmienia się, a co za tym idzie sprzęt, którego używa na co dzień, wymaga ciągłej modyfikacji - poinformowała Monika Zając z Urzędu Gminy w Gorzycach.
Dlatego w najbliższą niedzielę przy kościołach w Trześni, Orliskach, Furmanach oraz Gorzycach odbędzie się kiermasz ciast. Sprzedaż rozpocznie się o godz. 7.
Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wózka inwalidzkiego oraz niezbędnego sprzętu, pomocnego w codziennym funkcjonowaniu chłopca.
W przygotowanie akcji włączyła się rodzina Bartka oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Sokolanki” i Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach, a także KGW "Motyczanki" i KGW "Orliska".

Leczenie i rehabilitację Bartłomieja Kędziory można również wspomóc, przekazując pieniądze na konto Fundacji „Zdążyć z pomocą”, pod której opieką jest chłopiec.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy