Nowy numer 49/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Do Boga przez muzykę

Ponad 80 osób bierze udział w XVIII Ogólnopolskich Michalickich Warsztatach Liturgiczno-Muzycznych pt. "Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź".

I to nie tylko ze Stalowej Woli, ale także z Łańcuta, Rzeszowa czy Kalwarii Zebrzydowskiej. Warsztaty zorganizowała parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli, a prowadzącymi są wykwalifikowani muzycy: Paweł Bębenek z Krakowa - kompozytor, wokalista, prowadzący od kilkunastu lat warsztaty dla chórów w Polsce i za granicą, Katarzyna Młynarska, ucząca emisji głosu, oraz Elżbieta i Janusz Turkowie - nauczyciele w szkole muzycznej w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Do Boga przez muzykę

- Zajęcia są prowadzone tak, by każdy, nawet niepotrafiący czytać nut, umiał opanować ich program. Uczestnicy nauczą się nie tylko sakralnych pieśni, ale także podstaw wokalnej techniki. Ponadto mają możliwość bycia w grupie osób, które łączą wspólne zamiłowanie i pasja. Fundamentalną wartością tych warsztatów jest jednak to, co dzieje się na duchowej płaszczyźnie, między Bogiem a człowiekiem. Bóg mówi do nas przez muzykę - zapewniła K. Młynarska.

Stalowa Wola. Do Boga przez muzykę

Jednym z uczestników zajęć był Wiesław Mazurkiewicz ze Stalowej Woli. - To moje drugie tego rodzaju warsztaty. Uważam że są fantastyczne. Nie mam jakichś specjalnych predyspozycji do śpiewania, ale - jak powiedzieli prowadzący warsztaty - wszystko tkwi w głowie; trzeba wyrzucić z siebie przekonanie, że się nie da - wyznał pan Wiesław.

Stalowa Wola. Do Boga przez muzykę

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy