Nowy numer 49/2023 Archiwum

Rudnik nad Sanem. Szachowy memoriał

Zakończył się XXXIII Szachowy Memoriał Jana Gietki.

Rywalizowało 133 zawodników w wieku od 4 do 85 lat, którzy przyjechali do Rudnika nad Sanem z kilkudziesięciu miejscowości, w tym z Gliwic, Sieradza, Chrzanowa, Leżajska, Krakowa, Wrocławia, Mielca, Rzeszowa, Tarnobrzega, Krosna, Leska, Rogów, Przeworska, Stalowej Woli, Sędziszowa Małopolskiego, Pilzna, Dębicy, Wadowic, Lublina i z Ukrainy.  

Zawody odbywały się w Zespole Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego, a sędziami byli Marian Bysiewicz (sędzia główny) oraz Bolesław Ziółkowski (współzałożyciel memoriału) oraz Kaja Kacprzyk (wnuczka Jana Gietki). 

Rudnik nad Sanem. Szachowy memoriał

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: Jerzy Kyć, Łukasz Dudzik, Jan Słyś i Maciej Kania.

Memoriał Szachowy rozpoczął się zaś od modlitwy i złożenia kwiatów na grobie Jana Gietki, którą poprowadził ks. Andrzej Łach.

Rudnik nad Sanem. Szachowy memoriał

Jan Gietka  w latach 80. ubiegłego wieku założył rudnicką „Solidarność” oraz był jej pierwszym przewodniczącym. Jego pasją były szachy. Posiadał II kategorię szachową oraz II klasę sędziowską. Pełnił funkcję wiceprezesa Okręgowego Związku Szachowego w Tarnobrzegu ds. Młodzieży.  Jan Gietka założył także sekcję szachową klubu „Orzeł” Rudnik i przez długie lata był jej kierownikiem i pierwszym trenerem. Zdobył z nią dwukrotnie tytuł mistrza województwa tarnobrzeskiego Za wyniki sportowe i osiągnięcia w pracy szkoleniowej z młodzieżą został odznaczony Srebrną Odznaką Honorową Polskiego Związku Szachowego.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy