Nowy numer 38/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

60 osób zapisało się już na XVIII Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne pt. "Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź".

I to nie tylko ze Stalowej Woli, ale także z Łańcuta, Rzeszowa czy Kalwarii Zebrzydowskiej. Warsztaty, które odbędą się od 22 do 24 września, organizuje parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

- Warsztaty są dla osób, które wprawdzie nie śpiewają w chórach, ale mają zamiłowanie do kościelnej muzyki i chcieliby bliżej poznać reguły takiego śpiewu - powiedział ks. Sylwester Szwajca, proboszcz michalickiej parafii.

To już będą 18. takie warsztaty organizowane przez michalitów, ale dopiero trzecie w Stalowej Woli. Zdarza się, iż uczestnicy warsztatów, po ich zakończeniu, wybierają muzyczną karierę.

- Jedna z uczestniczek warsztatów wyznała, iż zakochała się w muzyce kościelnej, zainteresowała nią brata i teraz razem grają w orkiestrze - dodał proboszcz.

W czasie warsztatów ich uczestnicy pod okiem profesjonalistów będą wzbogacać doświadczenie z zakresu śpiewu chóralnego i emisji głosu. Prowadzącymi będą wykwalifikowani muzycy:  Paweł Bębenek z Krakowa - kompozytor, wokalista, prowadzący od kilkunastu lat warsztaty dla chórów w Polsce i za granicą, Katarzyna Młynarska oraz Elżbieta i Janusz Turek - nauczyciele w szkole muzycznej w Stalowej Woli.

Zapisy na warsztaty będą przyjmowane do 22 września (piątek).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast