Nowy numer 38/2023 Archiwum

Stalowa Wola. Walczymy o Bartka

23 września przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli odbędzie się impreza charytatywna "Walczymy o Bartka".

Dochód z niej zostanie przeznaczony zostanie na leczenie Bartka Belcarza - stalowowolskiego historyka i pomysłodawcy Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego „Sikorski Model Show”.

Bartek Belcarz to mąż, tata, dziadek, przyjaciel, zaangażowany w sprawy młodzieży nauczyciel i pasjonat historii lotnictwa. Na początku roku zdiagnozowano u niego glejaka - wielopostaciowy, złośliwy nowotwór mózgu, z którym od kilku miesięcy toczy nierówną walkę. Po dwóch operacjach, radio- i chemioterapii przyszła pora na kolejny krok - terapię TTF, która daje nadzieję na powstrzymanie rozwoju komórek rakowych. Dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu wielu osób do tej pory udało się zebrać blisko połowę potrzebnych na leczenie środków. Walka o zdrowie Bartka i sfinansowanie kolejnych miesięcy terapii trwa jednak nadal.

23 września o 18.00 na tarasie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli odbędzie się charytatywny koncert, z którego dochód przeznaczony zostanie na opłacenie tego kosztownego leczenia. Gwiazdą wrześniowego koncertu będzie zespół  4 Szmery - muzyczni pasjonaci wykonujący repertuar legendy rocka, australijskiej grupy AC/DC. Jako support wystąpi stalowowolska formacja Jolly Roger.

To jednak nie wszystko. Od 15.00 na uczestników sobotniego wydarzenia czekać będą między innymi pokazy motocyklowe, zabytkowe auta, atrakcje dla dzieci, pokazy strażackie i wiele innych. Prowadzona będzie również zbiórka do puszek oraz licytacja cennych przedmiotów i voucherów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast