Nowy numer 38/2023 Archiwum

Stalowa Wola. VIII Forum Pszczelarskie

W auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej pojawią się pszczelarze z południowo-wschodniej Polski.

Jaki zwykle forum będzie przebiegać pod hasłem „Stalowa pszczoła nie istnieje".

Stalowa Wola. VIII Forum Pszczelarskie

- Tematyka konferencji dotycząca szeroko pojętej ochrony i hodowli pszczół sprawia, że forum cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Organizujemy je od 2014 roku, z krótką przerwą spowodowaną epidemią COVID-19. Początkowo przedsięwzięcie było adresowane do pszczelarzy z najbliższej okolicy i miało charakter lokalny. Rozrosło się jednak w błyskawicznym tempie i dziś ma już zasięg ponadregionalny. Od lat w wydarzeniu tym regularnie uczestniczy około 300 pszczelarzy oraz lekarzy weterynarii z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz małopolskiego - poinformował Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Stalowa Wola. VIII Forum Pszczelarskie

W tym roku w konferencji wezmą udział prelegenci z ośrodków akademickich, instytucji i firm zajmujących się ochroną pszczół, wśród których będą m.in. pracownicy: Międzynarodowego Centrum Badawczo-Rozwojowego Uniwersytetu Opolskiego, Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Konferencjom towarzyszyć będzie wystawa sprzętu pszczelarskiego i preparatów weterynaryjnych oraz pszczelarski kiermasz.

- Kiermasz to znakomita okazja, aby odwiedzić stoiska, przy których mieszkańcy będą mogli spróbować przepysznych, naturalnych miodów z lokalnych pasiek, a także zakupić nie tylko złocisty nektar, ale i inne wyroby pszczele - zapewnił Witold Tutak, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa w stalowowolskim Starostwie Powiatowym

Stalowa Wola. VIII Forum Pszczelarskie

VIII Forum Pszczelarskie organizuje Powiat Stalowowolski we współpracy z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Stalowej Woli oraz Powiatowym Związkiem Pszczelarzy w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast