Nowy numer 49/2023 Archiwum

Bieliny. Most za 21 miesięcy

W zespole dworsko-parkowym w Bielinach w gminie Ulanów podpisano umowę dotyczącą budowy mostu na Sanie. Zadanie wykona firma z Będzina.

Budowa mostu będzie największą inwestycją na Podkarpaciu realizowaną przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pochłonie 43 mln złotych. - Udało nam się pozyskać na ten cel 29 mln złotych dzięki między innymi dobremu projektowi napisanemu przez pracowników Urzędu Gminy i Miasta. Pozostała kwota, czyli 14 mln złotych, to będzie wkład własny gminy i powiatu niżańskiego - powiedział  Stanisław Garbacz, burmistrz gminy i miasta Ulanów.

Bieliny. Most za 21 miesięcy

Nowy most, który ma być oddany do użytku za 21 miesięcy, połączy mieszkańców dwóch gmin: Ulanowa i Rudnika nad Sanem. Ma się też stać bodźcem do rozwoju gospodarczego i turystycznego obu samorządów. Powstanie w miejscu nieczynnej przeprawy promowej. - Będzie to obiekt trzyprzęsłowy o stalowej konstrukcji i długi na 190 metrów. Zrobimy także dojazdy do mostu. Konkretne roboty ruszą już jesienią tego roku - dodał Sebastian Nowak, prezes firmy, która most zbuduje.

Druga z podpisanych umów przewiduje remont trzech boisk sportowych: w Ulanowie, w Kurzynie i w Bielinach. Tym z kolei zajmie się firma z Kolbuszowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy