Nowy numer 49/2023 Archiwum

Kłyżów. Radosne Misyjne Granie

W najbliższą niedzielę 20 sierpnia w Kłyżowie w gminie Pysznica odbędzie się "Radosne Misyjne Granie". Będzie to już 10. taki piknik.

Ksiądz Wiesław Podgórski, rodem z Kłyżowa, od kilku lat jest proboszczem w parafii San Jorge de la Union i Pueblo Nuevo w Ekwadorze. Co roku w rodzinnej miejscowości organizuje "Radosne Misyjne Granie", podczas którego zbiera pieniądze, by wspomagać swoich ekwadorskich parafian.

Dzięki dotychczasowym misyjnym graniom udało się między innymi zbudować zakrystię i sale katechetyczne, a ostatnio centrum dla dzieci i młodzieży w parafii w San Jorge de la Unión.

- Prowadzimy w nim różnorodne warsztaty i szkolenia, by w ten sposób przyciągnąć młodych do kościoła. Dzięki temu ożywiło się również życie w parafii. Od kilku lat w pracy misyjnej pomagają mi także misjonarze świeccy z Polski - powiedział ks. Wiesław Podgórski.

Kłyżów. Radosne Misyjne Granie

Ks. Wiesław Podgórski zaraz po maturze poszedł na studia matematyczne do Radomia. Szybko jednak zrezygnował i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Po święceniach kapłańskich zgłosił chęć wyjazdu na misje. - Na misjach w Czadzie oraz w Ekwadorze odnalazłem to, czego pragnąłem i szukałem: Siostrę Biedę. Dziękuję Bogu, że wyznaczył mi taką drogę - wyznał misjonarz z Kłyżowa. W 2005 roku udał się na misje do Czadu w Afryce, ale ze względu na stan zdrowia musiał zmienić kraj na łagodniejszy klimatycznie i wyjechał do Ekwadoru.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy