Pięć zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika złożyło w liturgiczne wspomnienie św. Dominika śluby wieczyste.
Uroczystość rozpoczęła się w kaplicy klasztornej, gdzie siostry składające śluby wieczyste otrzymały błogosławieństwo od swoich rodziców. Następnie w kościele parafialnym pw. św. Gertrudy i św. Michała Archanioła w Tarnobrzegu-Wielowsi sprawowana była Msza Święta. W uroczystości wzięły udział rodziny i przyjaciele sióstr dominikanek, a także grupa ukraińskich dzieci z Czortkowa wypoczywająca na kolonii w Bojanowie.
Na początku Eucharystii matka generalna Aleksandra Zaręba przypomniała, że podczas wspólnej modlitwy siostry złożą ostatecznie w ręce Jezusa swoje dobre i gorsze dni, swoje radości i obawy, swoje możliwości i ograniczenia, by On je przemieniał i wykorzystywał dla swojej chwały. – Czynicie to w uroczystość św. Dominika, w kolejną rocznicę powstania naszego zgromadzenia w dominikańskiej rodzinie. Nasza dewiza "contemplata allis tradere" przypomina, że te śluby niosą ze sobą zobowiązanie do głoszenia Chrystusa wszędzie, wszystkim i na wszelkie sposoby – dodała matka generalna Zgromadzenia Sióstr św. Dominika.
Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. prof. Marian Machinek ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, który poprowadził rekolekcje przygotowujące siostry do ślubów wieczystych. Mszę św. koncelebrowali m.in. o. Łukasz Wiśniewski, prowincjał polskich dominikanów, księża proboszczowie i księża przyjaciele sióstr dominikanek.
Po odśpiewaniu Litanii do wszystkich świętych nastąpił uroczysty moment złożenia na ręce matki generalnej ślubów wieczystych przez siostry: Igę Katarzynę Stanok z parafii pw. św. Jadwigi w Dębicy, Lidię Marcelinę Pociask z parafii pw. Chrystusa Króla w Niedźwiadzie, Cyprianę Annę Cielesz z parafii pw. św. Karola Boromeusza w Wejherowie, Gabrielę Kingę Piekarz z parafii pw. Narodzenia NMP w Tarnowcu oraz Mirosławę Darię Kaptsiuk z parafii pw. Imienia NMP w Mińsku.
Dom Zgromadzenie Sióstr św. Dominika w Tarnobrzegu-Wielowsi mieści się w XIX-wiecznym kompleksie budynków kościelno-klasztornych parafii św. Gertrudy i św. Michała Archanioła.
Zgromadzenie zostało założone 8 sierpnia 1861 r. przez matkę Kolumbę Różę Białecką, wówczas 21-letnią dominikankę, która przyjechała do Polski zaledwie po jednym roku nowicjatu odbytym u dominikanek czynnych w Nancy we Francji. Dominikanki wówczas poświęciły się pracy ewangelizacyjnej i dziełom miłosierdzia